کفش پاشنه بلند و مضرات استفاده مداوم از آن

کفش پاشنه بلند همواره مورد توجه بانوان خصوصا آن دسته که به داشتن ظاهری خاص و زیباتر اهمیت می‌دهند٬ بوده و هست. این مدل کفش‌ها علاوه بر بلند تر کردن قد فرد به خوش فرم تر نشان دادن بدن نیز کمک می‌کند.

کفش پاشنه بلند در ابتدا شاید به ظاهر ابزار خوبی برای خانم ها به نظر می‌آید. حتی تا آنجا که به تقویت ماهیچه‌های ساق پا نیز کمک می نماید. اما استفاده از این کفش‌ها در دراز مدت، خصوصا برای آن دسته از خانم ها که به صورت مداوم از کفش پاشنه بلند برای داشتن ظاهر زیباتر استفاده می کنند عوارض بسیاری را در پی دارد.

عوارض استفاده از کفش پاشنه بلند به صورت مداوم پس از دو تا سه سال خود را نشان داده و فرد را دچار آسیب های جدی در ناحیه کمر، مچ پا، عضلات ساق پا و کف پاها نمایان می کند. این ها تنها نمونه های اندکی از عوارض استفاده مداوم کفش با پاشنه بلند می‌باشند.

مهم ترین مضرات کفش پاشنه بلند

  • ماهیچه ساق پا بر اساس میزان بلندی پاشنه کفش منقبض و منبسط می‌شود، امکان آسیب و کوتاهتر شدن ماهیچه‌ها بر اثر پوشیدن کفش های پاشنه بلند وجود دارد.
  • پنجه پا با پوشیدن کفش های پاشنه بلند روبه پایین خم می‌شود در این حالت تاندون آشیل به سمت بالا کشیده می‌شود و احتمال آسیب دیدگی وجود دارد.
  • فشاری که هنگام راه رفتن با کفش پاشنه بلند به پاها وارد می‌شود ریسک ابتلا به آرتروز را افزایش می‌دهد.
  • پاشنه سفت و یا بند پشت پای کفش های پاشنه بلند سبب ایجاد زائده نامناسب در پشت پا می‌شود.
  • کفش پاشنه بلند با برهم زدن تعادل فرد در هنگام راه رفتن خطر پیچ خوردگی مچ پا و شکستگی مچ را افزایش می‌دهد.

 

در ادامه این پست از سایت دکتر بادی می توانید اینفوگرافیک کامل این مطلب را مشاهده نمایید و با دوستان خود در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

کفش پاشنه بلند

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *