افزایش رشد مو ریزش مو

معرفی روغن های مناسب برای افزایش رشد مو

کم پشت شدن و یا ریزش مو ها نه تنها امروز بلکه همیشه، بسیاری از افراد را درگیر خود کرده است، تا حدی که افراد برای توقف ریزش مو و افزایش رشد مو ها و پر پشت شدن موهای سرشان حاضر به صرف هزینه‌های گزاف و سرسام آور هستند. دغدغه افراد دچار کم پشتی مو ، همیشه افزایش رشد موها بوده و هست. امروزه به فراخور زمان و امکانات، با ورود شامپو ها و محصولات صنعتی و شیمیایی متعدد ، انتخاب مناسب‌ترین راه برای افزایش رشد مو ها کار بسیار دشواری می‌باشد. چرا که همه تولید کنندگان این‌گونه محصولات ، مدعی تأثیر بالای محصول یا محلول خود برای موضوع مورد نظر می‌باشند.

 

در این پست تیم تخصصی دکتر بادی با معرفی چند نمونه از روغن هایی که برای رشد مو سر مناسب هستند ، سعی نموده تا حد ممکن شما عزیزان را از صرف هزینه‌های گزاف برای افزایش رشد مو ، رها سازد. به علت گستردگی و وجود تنوع در روغن‌های طبیعی و سرشار از خاصیت، ممکن است در انتخاب بهترین ها برای افزایش رشد مو دچار مشکل شویم. پس باید با شناخت بیشتر نسبت به روغن‌ها و خواص آنان ، خصوصا روغن هایی که برای افزایش رشد مو مناسب هستند ، بهترین گزینه برای رفع کم پشتی موی سر را انتخاب نماییم.

 

افزایش رشد مو ریزش مو

روغن های مناسب برای توقف ریزش مو ها و افزایش رشد مو 

 

روغنی خارق‌العاده و بسیار مؤثر برای فعال نمودن رشد پیاز مو می‌باشد. بهتر است این روغن را روی سر خود مالیده و پوست سر را ماساژ دهید. تأثیر خارق‌العاده ماساژ پوست سر توسط روغن خالص دانه انگور کاملا محسوس و قابل مشاهده است.

 

  • روغن کرچک

از جمله خواص روغن کرچک تقویت گردش خون در پوست سر شماست که باعث می‌شود مواد مفید و مغذی به پیاز موهای شما برسد. این روغن می‌تواند در افزایش رشد مو ها بسیار مؤثر واقع شود.

 

روغن جوجویا ضمن حفظ رطوبت مو و کمک به رهایی از خشکی موها ، مو های شما را از گزند آسیب‌های خارجی نیز دور نگاه می‌دارد. نگران نام کمتر شنیده شده جوجوبا نباشید. این روغن در اکثر عطاری‌ها موجود است.

 

  • روغن نارگیل

از قدیم الایام پوست سر را توسط روغن نارگیل ماساژ می‌دادند. توصیه می‌گردد هفته‌ای یک مرتبه پوست سر خود را توسط روغن نارگیل ماساژ دهید. این روغن هم ریزش مو را کنترل نموده و هم در رشد مو ها نقش بسزایی ایفا می‌نماید.

 

روغن رزماری علاوه بر داشتن خواص ضد سرطان ، باعث تقویت خون‌ رسانی به پیاز مو نیز می‌گردد. این روغن برای افزایش رشد مو ها بسیار کارآمد است.

 

همانطور که شما نیز مطلع هستید شایع‌ترین روغن برای افزایش رشد مو ها که نسبت به سایر روغن‌ها شناخته شده تر هم هست روغن زیتون می‌باشد. مصرف این روغن علاوه بر تغذیه و تقویت ریشه‌های مو ، افزایش رشد تارهای مو را نیز به دنبال دارد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *