سبک زندگی سالم را از همان کودکی به فرزندانمان بیاموزیم

سبک زندگی سالم مقوله ای است که این روزها بیشتر به آن پرداخته می شود. وقتی صحبت از سبک زندگی سالم به میان می‌آید باید این را در نظر بگیریم که می شود زندگی سالم و اصولی را در به جای پیاده کردن در زندگی شخصی در خانواده نیز به جریان بیاندازیم.

سبک زندگی سالم بهترین روش برای داشتن سلامتی مستمر و تناسب اندام پایدار می باشد. حال اگر فرزندان خود را از کودکی با سبک زندگی سالم بزرگ کرده و آن ها را به این متد (سبک زندگی سالم) عادت دهیم٬ این روش اصولی برای کودکانمان حتی تا کهنسالی نهادینه شده و لازم الاجرا می شود.

همانطور که می‌دانید آموزه های دوران کودکی ما همواره به اصطلاح ملکه ذهن می شوند و تا آخر عمر در یاد ما می‌ماند. خصوصا اگر این آموزه مربوط به مهارت های زندگی یا سبکی اصولی برای زندگی باشد.

چاقی زیبا نیست! بسیاری از والدین کودکانشان را به پر خوری از کودکی عادت می دهند که این مسئله موجب می‌شود که کودکان با عادات بد تغذیه ای بزرگ شوند.

بچه ها معمولا فست فود ها رو دوست دارند و از خوردن نوشابه با غذا لذت می‌برند ولی اگر سلامتی آن هابرای ما مهم است باید نظارت درستی روی غذا خوردنشان داشته باشیم.

تفریح ها و سرگرمی های کودکان با گذشته تفاوت بسیاری دارد و در این تفریح ها فعالیت فیزیکی زیادی وجود ندارد. پس ورزش را از کودکی به آنها بیاموزیم.

در نظر بگیریم که ما مهم ترین و شاخص ترین الگو برای فرزندانمان هستیم. پس اگر آن ها رفتارهای درست را در سبک زندگی ما بیابند٬ خودشان را نیز ملزم به اجرای آن رفتار صحیح می‌دانند.

مقوله سبک زندگی سالم آمیخته با تغذیه و رژیم سالم و ورزش ها و حرکات فیزیکی اصولی است. اگر ما روش و سبک زندگی سالم را پیش بگیریم ناخودآگاه فرزندان ما نیز در این چرخه سلامت قرار خواهند گرفت.

در ادامه این پست از سایت دکتر بادی می توانید اینفوگرافیک کامل این مطلب را مشاهده نمایید و با دوستان خود در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

سبک زنگی سالم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *