ریزش مو دوران بارداری

ریزش مو در دوران بارداری

ریزش مو یکی از عوارض تلخ در دوران شیرین بارداریست. دگرگونی های هورمونی در خانم های باردار به حدی است که تغییرات زیادی در بدن مادر ایجاد می‌کند. این تغییرات حتی در موها نیز ایجاد می‌گردد. این دگرگونی ها در بدن و موها در دوران بارداری ، طبیعی است.

 

منظور از تغییر در موها، صرفا ریزش مو نیست. این تغییر می‌تواند در ابعاد گوناگونی باشد. به طور مثال، تغییر حالت از صاف به فر ، نازک به ضخیم، خشک به چرب یا بالعکس و حتی مقاوم به شکننده باشد. 

همزمان با افزایش وزن، تغییرات روحی – خلقی و تغییر ذائقه، ریزش مو نیز آغاز می‌شود.

ریزش‌مو پدیده‌ای است که حتی بعد از زایمان و در دوران شیردهی نیز، همراه مادر است. با وجود طبیعی بودن این عارضه در بارداری و پس از آن، روش های درمان ریزش‌مو در دوران بارداری به صورت طبیعی وجود دارد. 

با رعایت چند نکته ساده و طبیعی می‌توان به درمان ریزش‌مو در دوران بارداری دست یافت. 

در این پست، مجموعه تخصصی دکتر بادی با بیان علت های ریزش مو ، راهکارهای درمان این عارضه در دوران بارداری را برای شما عزیزان عنوان می‌نماید.

 

 

ریزش مو دوران بارداری

برای بهبود ریزش مو در دوران بارداری بهتر است:

 

 

اگر موهای چرب شما خشک یا موهای خشکتان چرب شده، باید استراتژی خود را تغییر دهید

اگر قبل از بارداری برای شستن موهای چرب خود از شامپو مخصوص موهای چرب استفاده و آن‌ها را چندین بار می‌شستید حالا که در دوران بارداری موهای شما خشک شده باید به کلی هم شامپو و هم سبک شست و شو را تغییر دهید. در این حالت باید سعی کنید موها را هر چه کمتر بشویید. همین تغییر عملکرد، برای شرایط برعکس نیز صادق می‌کند.

 

 

موها را رنگ نکنید

تمامی پزشکان، استفاده از رنگ مو و مواد شیمیایی برای فر دادن و حالت دادن به مو را ممنوع اعلام نموده‌اند. این ممنوعیت خصوصا در ماه‌های اولیه جدی تر است. بهتر است حتی از حالت دهنده‌های حاوی مواد شیمیایی هم استفاده نفرمایید.

 

 

تغذیه خود را تغییر دهید

بدن بانوی باردار در این دوره نیازمند مقدار بیشتری اسید فولیک ، آهن ، ید ، پروتئین و روی است. 

 

 

کلسیم به بدن خود برسانید

مصرف مواد غذایی حاوی کلسیم علاوه بر فوایدی که در پست‌های رژیم بارداری گفته شد، باعث افزایش مقاومت، رشد موها ، زیبایی و درخشانی آن‌ها نیز می‌گردد.

 

 

بدن خود را تقویت نمایید

اگر بدن خود را از مواد غذایی مفید و مغذی اغنا نکنید، جنین تمام مواد لازم برای خودش را از بدن شما تأمین می‌کند. درنهایت شما با کمبود مواد آلی، معدنی، ویتامین ها و پروتئین روبرو می‌شوید. کمبود ویتامین‌ها و این مواد مفید در بدن باعث افزایش عارضه ریزش مو می‌گردد.

 

 

مصرف آهن و روی را جدی بگیرید

برای درمان و پیشگیری از ریزش مو و ابروها باید مصرف آهن و روی را بیش از پیش در رژیم‌بارداری خود بگنجانید.

در راربطه با مواد غذایی حاوی آهن و روی قبلا در بخش مطالب آموزشی سایت دکتر بادی پستی با همین عنوان منتشر شده است.

 

 

ریزش مو دوران بارداری

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *