ریزش مو و دلایل اصلی آن

ریزش مو در میان مردم عزیز کشورمان ایران به حدی در سطح جهانی نبوده که ما را در لیست ده کشوری که بیشترین آمار ریزش مو را دارند قرار دهد.

جالب است بدانید٬ مردمان جمهوری چک با ۴۲/۷۲ درصد بالاترین نرخ ابتلا به ریزش‌مو و درنهایت طاسی را در بین کشورهای جهان دارا هستند. رتبه های بعدی بالاترین آمار ریزش‌مو در کشورها به ترتیب مربوط به اسپانیا٬ آلمان٬ فرانسه٬ بریتانیا و امریکا می‌باشد.

این موضوع برای ما جای خوشحالیست که در این زمینه هنوز رکورد قابل توجهی نداریم. ولی این باعث نمی شود به پدیده ریزش مو بی توجه باشیم.

چرا که یکی از عوامل مهم در ریزش‌مو و نهایتاً کچلی سر استرس بیش از اندازه می باشد که خوب با توجه به شرایط زندگی امروز ما ایرانیان دور از ذهن نیست که آمار ریزش مو در جامعه ما نیز رو به پیشرفت باشد.

ریزش مو | دلایل اصلی

موهای شما نیاز به مواد غذایی دارند تا سالم بمانند ، موادی مانند پروتئین ، آهن ، حبوبات ، زینک و بیوتین که اگر این مواد تامین نشود منجر به ریزش مو می گردد.

نوعی از ریزش مو به نام telogen effluvium وجود دارد که بر اثر استرس و  فشار بیش از حد کاری به وجود می آید.

  • بستن موها در زمان طولانی

علاوه بر بستن موها در مدت زمان طولانی٬ مد و سلامت موها معمولا میانه خوبی با هم ندارند، اتوی مو، تافت، رنگ مو ها و… می‌توانند به موهای شما آسیب برسانند ومنجر به ریزش بشوند.

 

در ادامه این پست از سایت دکتر بادی می توانید اینفوگرافیک کامل این مطلب را مشاهده نمایید و با دوستان خود در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

ریزش مو

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *