افزایش ریزش مو در فصول گرم

افزایش ریزش مو در فصول گرم

تفاوت فصل ها با یکدیگر تنها در گرم یا سرد شدن هوا، طولانی شدن شب‌ها یا روزها نیست. شاید برای شما نیز پیش آمده باشد که در تابستان متوجه افزایش ریزش مو هایتان شده باشید. ریزش مو در فصول گرم سال مقوله‌ایست که افراد عمدتا از آن بی اطلاع هستند. ریزش مو در فصول گرم به خصوص تابستان، عارضه ای است که افراد مبتلا را بسیار نگران می‌نماید. تا جایی که به خاطر رفع این نگرانی و درمان این عارضه بعضا متحمل صرف هزینه‌های گزاف و زمان زیادی می‌شوند.

 

در این پست تیم تخصصی دکتر بادی با بررسی افزایش ریزش مو در فصول گرم ، خصوصا تابستان ، تلاش کرده نگرانی درباره ریزش مو در این فصل را رفع نماید.

 

شاید شما نیز از ریزش موهایتان در تابستان رنج می‌برید واز طبیعی بودن این عارضه بی‌اطلاع هستید. اصلا نگران اضافه شدن مو های مرده در برسی که موهایتان را با آن شانه می‌کنید نباشید. تنها شما نیستید که در روزهای گرم سال دچار ریزش مو شده‌اید. تقریبا اکثر افراد دچار افزایش ریزش مو در فصول گرم سال هستند.

 

این عارضه کاملا طبیعیست و سیستم بدن ما به صورت طبیعی در روزهای گرم اینگونه عمل می‌کند. ریزش مو در فصول گرم یک کچلی ناگهانی یا بیماری خاص نیست ، بلکه طبیعت بدن اینگونه است.

 

علت بروز این عارضه در روزهای گرم این است که فولیکول مو که در وظیفه تولید مو را به عهده دارد در هوای گرم قدرت عمل همیشگی خود را از دست می‌دهد. همین اتفاق به ریزش‌مو ختم می‌گردد. همچنین وجود گرمای بیشتر باعث فعالیت و ترشح هورمون‌هایی در بدن می‌گردد که باعث ریزش مو ها می‌شوند.

 

افزایش ریزش مو در فصول گرم

 

 پیدایش ریزش مو در فصول گرم به خصوص تابستان گاها موجب نگرانی افراد، مراجعه به پزشک و بعضا صرف هزینه‌های گزافی برای درمان می‌شود. در حالی که باید به این نکته توجه داشت که این ریزش‌مو در هوای گرم و فصل تابستان ، امریست که در طبیعت زیستی انسان به صورت ناخودآگاه اتفاق می‌افتد.

 

با اینکه بروز این عارضه طبیعی می‌باشد و دلیلی برای نگرانی در این زمینه وجود ندارد، اما می‌توانیم با پوشاندن موها از تابش مستقیم آفتاب جلوگیری و مقداری از این ریزش‌مو را کاهش دهیم. این پوشش می تواند در قالب استفاده از یک کلاه و یا دستمال سر باشد. التبه این را هم در نظر داشته باشید که محکم بستن موها و یا استفاده از کلاه به صورت طولانی مدت نیز باعث وارد آمدن آسیب به موها و رشد آن می‌گردد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *