اشتباهات رایج در رژیم های غذایی

اشتباهات رایج در رژیم های غذایی

اشتباهات رایج در رژیم های غذایی گاهی آنقدر متداول می‌شوند که دیگر در ذهن افراد به اصول رایج مبدل گردیده‌اند. تا جایی که این اشتباهات علاوه بر ورود در رژیم غذایی فرد جای خود را در رژیم غذایی سالم نیز ثابت کرده است.

در این پست دکتر بادی سعی کرده که شما عزیزان را به سه نمونه از اشتاباهات رایج در رژیم های غذایی آشنا نماید.

۶ مورد از اشتباهات رایج در رژیم های غذایی

  • نوشابه های رژیمی چاق کننده نیستند

نوشابه های رژیمی به علت دارا بودن شیرین کننده های مصنوعی باعث می‌شوند انسولین بیشتری در بدن شما آزاد شود و در نتیجه ولع گرسنگی در شما ایجاد می‌کنند و باعث می‌شوند شما کالری بیشتری مصرف کنید.

  • حذف یک وعده غذایی در روز باعث کاهش وزن می‌شود

 مطالعات نشان می‌دهند حذف یکی از وعده های اصلی غذایی در روز با کمال تعجب ! منجر به چاقی می‌شود چون شما تا رسیدن به وعده بعدی بیشتر گرسنه می‌شوید. در نتیجه غذای بیشتری می‌خورید.

  • کربوهیدرات ها ما را چاق می‌کنند

کربوهیدرات ها در اصل شمارا چاق نمی‌کنند و موادی هستند که در اکثر میوه ها و سبزیجات یافت می‌شوند، عامل اصلی چاقی در اصل قند و شکر و دریافت کالری بیش از اندازه مورد نیاز در روز می‌باشد.

  • غذا خوردن بعد از ساعت ۹ شب باعث چاقی می‌شود

در حقیقت درون بدن شما ساعتی وجود ندارد تا زمان خوردن غذا را تایین کند و اگر شما بیش از نیاز مورد نظر خود غذا بخورید باعث چاقی شما می‌شود. ولی نکته‌ای که باید رعایت کنید این است که زمانی که شما قصد خوابیدن دارید از خوردن غذاهای سنگین و پر کالری پرهیز کنید.

  • چربی ها باعث چاقی ما می‌شوند

چربی ها و روغن ها از مهم ترین اجزای غذای انسان به شمار می‌روند و بدن به چربی های خوب مانند روغن نارگیل و آووکادو  نیاز دارد ویتامین های K , E , D , A محلول در چربی هستند. بنابراین چربی موجود در رژیم غذایی این ویتامین ها را به بدن می‌رساند.

  • نوشیدن مخلوطی از آب میوه ها برای سلامت مفیدند

خوردن میوه ها از خوردن آب میوه ها مفید تر هستند چون وقتی شما اقدام به گرفتن آب میوه می‌کنید در اصل بسیاری از  ترکیبات مفید ، آنتی اکسیدان ها و فیبر های موجود در آن از بین می‌رود و نوشیدن یک لیوان آب میوه مخلوط میزان زیادی از قند را وارد بدن شما می‌کند.

 

در ادامه این پست از سایت دکتر بادی می توانید اینفوگرافیک کامل این مطلب را مشاهده نمایید و با دوستان خود در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

اشتباهات رایج در رژیم های غذایی اشتباهات رایج در رژیم های غذایی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *