آکنه

آکنه و چند راهکار خانگی برای درمان آن

آکنه یا همان جوش هایی که به رنگ قرمز یا دانه های تیره در صورت و اندام دیگر پدیدار می‌گردند برای ما با لفظ جوش های بلوغ (جوش هایی که عموماً در دوران بلوغ روی صورت پدیدار می‌شوند) شناخته شده تر و رایج هستند.

آکنه و چیستی آن٬ مقوله ای است که در خصوص آن سخن فراوان است. اما در این پست بیشتر از این که قصد دکتر بادی معرفی یا ذکر عوامل بروز آکنه باشد٬ چگونگی برطرف کردن آن با راهکارهای ساده و خانگی است. چرا که آن دسته از عزیزان که به این ضایعه پوستی ( آکنه ) مبتلا هستند از وجود این پدیده مطلع هستند و از وجودش ( آکنه ) رنج فراوان می‌برند. ما در مجموعه دکتر بادی امیدواریم که این پست کمکی هر چند ناچیز در رفع این عارضه ( آکنه ) برای مبتلایان باشد.

آکنه را با چند روش خانگی درمان کنیم

مقداری سرکه سیب را با آب مخلوط کنید و در انتهای شب قبل از خواب روی پوست خود بمالید و صبح بعد از بیدار شدن پوست خود را بشویید.

پوست موز را به مدت 2-1 دقیقه روی پوست شسته شده خود بمالید و سپس آن را با آب بشویید.

  • عسل برای درمان جوش ها

برای ماسک عسل آن را به تمام نقاط صورت خود بمالید  و بعد از 30-20 دقیقه شست و شو دهید ، برای درمان یک نقطه خاص آن را مستقیم روی آن نقطه بمالید و بعد از یک ساعت شست و شو دهید.

  • آسپرین برای لایه برداری از پوست

2 عدد قرص آسپرین را در یک کیسه تمیز ریخته و آنرا بکوبید تا خرد شود سپس محتویات را در یک ظرف بریزید و با چند قطره آب مخلوط کنید تا ماده ای خمیری  به دست آید، سپس ماده را بر روی محل مورد نظر بمالید.

  • قطره چشمی برای کاهش قرمزی جوش ها

چند قطره استریل چشمی را در یک ظرف بچکانید  سپس با یک عدد گوش پاک کن آن را بر روی نقطه مورد نظر بمالید در صورت نیاز میتوانید هر روز این کار را انجام دهید.

 

در ادامه این پست از سایت دکتر بادی می توانید اینفوگرافیک کامل این مطلب را مشاهده نمایید و با دوستان خود در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

آکنه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *